Unsplash Nedir? (Ücretsiz Fotoğraf)

Oluşturan: Ali Dinçer

2020-05-10 tarihinde oluşturuldu


Bugün sizlere tamamen ücretsiz bir web adresinden bahsetmek istiyorum. Bu içeriği okuduktan sonra siz de ücretsiz fotoğraflar indirip sitenize veya tasarımlarınıza ücretsiz dahil edebileceksiniz.

 

Unsplash Nedir?

Neredeyse her kategoride fotoğraf bulabileceğiniz, kolayca indirebileceğiniz ve telif hakkı bulunmayan tamamen ücretsiz stok fotoğraf sitesi.

Günümüzde dijital yayıncılığın popülerleşmesi ile birlikte pek çok alanda olduğu gibi bu alanda da çeşitli kaynaklara ihtiyaç duyulmaya başlandı. Yüksek çözünürlüklü fotoğraf ihtiyaçları, görsel düzenlemeler ve aktarılmak istenilen içerik için oldukça önemli bir hale geldi. 

Artık siz de ücretsiz her kategoriden fotoğraflara sahip olabileceksiniz. Nasıl mı? Anlatıyorum...

Öncelikle tasarımlarımızda kullanacağımız fotoğraf kategorisini belirlememiz gerek. Ne tür fotoğraflar aradığımızı belirledikten sonra Unsplash web sayfasına giderek istediğiniz fotoğrafların anahtar kelimelerini yazmanız yeterli olacaktır. İsterseniz kategorilerde gezinerek de istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Örnekte olduğu gibi ingilizce anahtar kelimeler kullanmak karşımıza daha fazla sonuç çıkaracaktır.

Nasıl Kaydedilir / İndirilir?

Tek yapmanız gereken kaydetmek istediğiniz fotoğrafın üzerine tıklayıp download free butonuna tıklamak olacaktır. İsterseniz istediğiniz çözünürlüğü seçebilme şansınız da bulunuyor.

Ben indirme butonuyla uğraşmak istemiyorum diyorsanız indirmek istediğiniz fotoğrafa sağ tıklayıp resmi farklı kaydet'e tıklayarak belirlediğiniz klasöre kaydedebilirsiniz.

Artık siz de tasarımlarınızda ücretsiz fotoğraflar kullanabilirsiniz umarım işinize yaramıştır. Teşekkürler :)

Kaynak

Web Design
Yorum yap:
Yorumlar